Zapisz się do Newsletter-a & bądź na bieżąco

Zapraszamy na organizowany przez Fundację ISKIERKA- Bieg Charytatywny.

W tym roku pobiegniemy dla 12 letniego Alana z Wapienicy w Bielsku-Białej. Alan bardzo chciał wystartować w zeszłorocznym biegu dla Mai i Hani. Niestety choroba pokrzyżowała jego plany. We wrześniu 2017 roku, u Alana zdiagnozowano rozległy guz kości biodrowej – Mięsak Ewinga.

Alan rozpoczął chemioterapię. Okazało się też, że guz dał przerzuty do płuc. Aktualnie chłopiec ma za sobą trzy operacje – w lutym przeszedł operację stawu biodrowego, w kwietniu operowano lewe płuco, a kilka dni temu prawe. Obecnie Alan przebywa w szpitalu w Warszawie – jest w trakcie chemioterapii i radioterapii. Choć nieznany jest koniec leczenia chłopiec dzielnie walczy z chorobą. Spotykamy się w niedzielę, 7 października w Bielsku-Białej, obok Karczmy pod Zaporą w Wapienicy. Start Biegu Głównego (dystans ok. 10km) przewidziany jest na godzinę 11:00, kilkanaście minut później odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie około 2,5 km.

Po Biegu na najmłodszych uczestników czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Po zakończeniu biegu w planie ciepły posiłek. Uczestnicy biegu zamiast wpisowego, będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne do specjalnych Skarbonek z Fundacji Iskierka i w ten sposób wesprzeć Alana i Zuzię. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na wsparcie leczenia klinicznego i rehabilitację Alana. Od soboty (6 października) zapisy możliwe tylko w dniu biegu w Biurze Biegu w godzinach 8:00 – 10:00. Regulamin biegu dostępny powyżej.

Osoby, które nie mogą wziąć udziału w biegu, a chciałyby wesprzeć Alana, mogą dokonywać wpłat w postaci darowizny na podane poniżej konto :
Fundacja „Iskierka” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową 02-047 Warszawa, ul. A. Pługa 1/2 ING Bank Śląski nr konta : 65 1050 0099 6781 1000 1000 0679 Tytuł przelewu „Biegniemy dla Alana” 1% KRS 0000248546 Cel szczegółowy „Alan Mikołajczyk” Serdecznie zapraszamy!

aktualizacja: 23.09

Biegniemy również dla Zuzi!

Komunikat organizatora:

„…Zuzia ma 3,5 roku. Jest po ciężkiej operacji wycięcia guza mózgu. Lekarze pod…jęli natychmiastową decyzję o rozpoczęciu chemioterapii. Zuzia leczona jest w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Nasza decyzja, aby dołączyć Zuzię do naszego Alana i wspierać ich dwójkę podczas tegorocznego Biegu jest nagła, ale bezapelacyjnie wynikająca z głębokiej potrzeby wsparcia bliskich nam przecież ludzi.

Mamy nadzieję, że dla Was, jak i dla nas będzie to PODWÓJNA MOBILIZACJA, aby BYĆ, aby WSPIERAĆ, aby uświadomić każdej z rodzin, które teraz WALCZĄ, że jesteśmy, że stoimy za nimi murem.
A ja cieszę się, że doczytaliście do końca…

Mam taką osobistą świadomość, że od 5 lat wciągamy Was w trudne tematy, W TYM ROKU KOLEJNY TAKI CZAS – ALE WIEM ŻE BĘDZIECIE! ..”

https://www.facebook.com/Biegniemyzmaja/